آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/04/27 چهارشنبه
سبد خرید

فیلتر هپا این روز ها یکی از ویژگی های ضروری برای هر جاروبرقی است. این فیلتر طراحی شده است تا حتی کوچک ترین ذرات گرد و غبار را به دام بیندازد و در نتیجه هوای خانه شما را تمیز تر و سالم تر نماید. از مزایای استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA  می توان به این مورد اشاره داشت که برای مبتلایان به آلرژی، این فیلتر کمک می‌کند تا خانه‌های شان را از محرک‌ هایی که می‌توانند آلرژی ‌شان را تحریک کنند، دور نگه دارند. همچنین برای از بین بردن شوره حیوانات خانگی، کثیفی و زباله از روی فرش و پارکت، بسیار عالی است. استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA نه تنها به محافظت از سلامت خانواده شما کمک می کند، بلکه عملکرد دستگاه را با اطمینان از عدم گردش مجدد آلودگی در هوا در حین تمیز کردن، بهبود می بخشد. پیشنهاد می کنم در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل به بررسی مزایای استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA بپردازیم.


فیلتر HEPA چیست؟

 

فیلتر HEPA چیست؟

 

فیلتر هپا نوعی فیلتر هوا است که می تواند تا 99.97 درصد از ذرات معلق در هوا را با اندازه 0.3 میکرومتر یا بزرگ تر به دام بیندازد. جاروبرقی های مجهز به فیلتر HEPA با حذف گرد و غبار و ذرات گرده از محیط، کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشد. با حذف این ذرات معلق در هوا، فیلتر های HEPA باعث بهبود کارایی، فضا، زندگی راحت ‌تر و سلامت کلی بهتر برای افرادی می‌شود که در محیط آسیب‌ دیده زندگی می‌کنند.


مزایای استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA

 

مزایای استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA

 

- عملکرد بالاتر در به دام انداختن گرد و غبار

-  حذف ذرات بسیار کوچک تر از فیلتر های استاندارد بنابراین هوا را بسیار تمیز تر می کند

-  از بین بردن بوی ناشی از مو های حیوانات خانگی و سایر آلاینده ها و کاهش آلودگی هوا.

- از بین بردن آلرژن ‌هایی مانند شوره حیوانات خانگی یا گرده ‌ها که در صورت استنشاق می‌توانند آلرژی ایجاد کنند.


کاربرد فیلتر HEPA در جاروبرقی و بحث سلامت محیط

جاروبرقی های دارای فیلتر هپا در چند سال اخیر به دلیل مزایایی که برای سلامت محیط دارند بسیار محبوب شده اند. این فیلتر ها، برای از بین بردن کثیفی، گرد و غبار و سایر مواد حساسیت زا از خانه شما عالی می باشد. استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA مزایای ثابت شده ای برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه و کاهش آلرژی دارد. این فیلتر همچنین می تواند میزان آلاینده ها را در محیط خانه شما کاهش دهند که به طور مستقیم این امر، بر سلامت جسمی ما تأثیر بگذارد.


عملکرد فیلترهای HEPA در مقابل فیلتر های معمولی جاروبرقی

 

عملکرد فیلتر های HEPA در مقابل فیلتر های معمولی جاروبرقی

 

- جاروبرقی های دارای فیلتر HEPA به دلیل عملکرد بالاتر در مقایسه با فیلترهای جاروبرقی معمولی به انتخاب بهتری توسط بسیاری از افراد تبدیل شده اند. فیلتر HEPA ذرات معلق در هوا مانند گرد و غبار، خاک، گرده و کپک را جذب می کند که جاروبرقی دارای فیلتر معمولی نمی تواند آن ها را جذب کند.

- استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA با از بین بردن ذرات میکروسکوپی که می توانند باعث مشکلات تنفسی یا واکنش های آلرژیک شوند، به بهبود کیفیت هوای داخل خانه کمک می کند. علاوه بر این، این فیلترها همچنین زمان تمیز کردن را کاهش می دهند زیرا به سرعت و کارآمد ذرات میکروسکوپی را جذب می کنند.

- در نتیجه نه تنها کیفیت هوای خوبی را برای شما فراهم می کند، بلکه به صرفه جویی در زمان و انرژی در جارو کشیدن محیط نیز کمک می کند.


نحوه کارکرد فیلتر جاروبرقی HEPA

 

نحوه کارکرد فیلتر جاروبرقی HEPA

 

این فیلتر ها برای به دام انداختن هاگ های کپک، کنه ها  و همچنین  گرد و غبار که باعث ایجاد مشکلات گوارشی می شوند، ایده ال می باشد. علاوه بر این، برخلاف جاروبرقی‌های معمولی، فیلتر HEPA از بیرون راندن زباله‌ ها به هوا یا دمیدن در بین جارو کشیدن، جلوگیری می‌کند. این فیلتر تضمین می کند که فضای زندگی شما توسط آلاینده های موجود در هوا احاطه نشود و کیفیت هوای داخل خانه را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.

 

جاروبرقی های دارای فیلتر HEPA اغلب توسط کارشناسان برای بهبود کیفیت هوا و تمیز کردن هرچه  بهتر محیط، تایید می شود. فیلتر های هپا می توانند ذرات کوچک و بزرگ مانند عوامل آلرژی زا، هاگ ها، شوره حیوانات خانگی و غبار را به طور موثر از بین می برد.

مزایای استفاده از جاروبرقی با فیلتر HEPA بسیار زیاد است. جاروبرقی هایی که از این فیلتر بر خوردار می باشند، می توانند به تمیز کردن محیط های بزرگ در زمان کم و همچنین خلاص شدن از شر ذرات ریز که جذب آن ها با فیلتر های معمولی دشوار است، استفاده کرد. در نظر داشته باشید که این جاروبرقی ها به دلیل قابلیت فیلتراسیون قدرتمند خود نیازی به تخلیه مکرر ندارند.