آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/04/27 چهارشنبه
سبد خرید

جاروبرقی ها لوازم خانگی ضروری هستند که اکثر ما روزانه از آن ها استفاده می کنیم. متأسفانه برخی از جاروبرقی ها صدای بیشتری از آنچه ما تصور می کنیم، تولید می کنند. درک منابع این سر و صدای بیش از حد و اعمال تدابیری برای کاهش آن، می تواند کلیدی برای به دست آوردن محیطی آرام تر و دلپذیر تر در خانه های ما باشد.

توجه داشته باشید که مانند سایر ماشین ها، جاروبرقی ها نیز هنگام استفاده صدا ایجاد می کنند. صدای زیاد ناشی از استفاده از جاروبرقی نه تنها می تواند آزار دهنده باشد، بلکه می تواند برای سلامتی ما نیز خطرناک باشد.

دلیل اصلی سر و صدای زیاد جاروبرقی معمولاً به دلیل لرزش یا نصب نادرست دستگاه است. دلایل دیگر شامل مشکلات موتور، سیم برق مکانیزم فیلتر، پر شدن بیش از حد مخزن یا کیسه جاروبرقی و... است که می تواند منجر به افزایش سطح صدا شود. فروشگاه پارس خزر کرج، بیشتر این دلایل را با جزئیات بررسی خواهی کرد و راه‌حل ‌های بالقوه مانند قرار دادن مناسب، تکنیک‌ های جداسازی، انتخاب مواد و روش ‌های نگهداری را که می‌توانند به کاهش یا حذف صدای ناخواسته تولید شده توسط جاروبرقی شما کمک کنند، مورد بحث قرار خواهیم داد.


رایج ترین دلایل صدای بسیار زیاد، هنگام استفاده از جاروبرقی

 

رایج ترین دلایل صدای بسیار زیاد، هنگام استفاده از جاروبرقی

 

پر شدن کیسه یا مخزن جاروبرقی

 

پر شدن کیسه یا مخزن جاروبرقی

 

یکی از رایج ترین دلایل صدای زیاد جاروبرقی ، پر شدن کامل کیسه یا مخزن آن می باشد. توجه داشته باشید که به طور منظم اقدام به پاک سازی کیسه یا مخزن جاروبرقی نمایید. در غیر این صورت مشکلاتی از قبیل:

- کاهش شدید قدرت مکش جاروبرقی

- ایجاد صدای بسیار زیاد توسط جاروبرقی

- داغ شدن و امکان سوختگی اتصالات جاروبرقی

رو به رو می شوید. پس حتما از این به بعد، نظافت کیسه یا مخزن جاروبرقی را از یاد نبرید.

 

مسدود شدن راه لوله و خرطومی

یکی دیگر از رایج ترین علت های زیاد شدن صدای جاروبرقی، مسدود شدن راه لوله و خرطومی جاروبرقی می باشد. زمانی که شما آشغال های بسیار بزرگ و یا وسایلی مثل: اسباب بازی بچه و یا خرده شیشه های بزرگ را توسط جاروبرقی جمع آوری می نمایید، راه لوله و خرطومی بسته شده و همین امر باعث افزایش صدای جاروبرقی خواهد شد. برای بر طرف کردن مسدودی کافیست شما از یک سیخ استفاده کرده و به راحتی مسیر لوله و خرطومی را باز نمایید.

 

شکستگی و خرابی فن 

اگر به مدت طولانی اقدام به تمیز کردن فن و فیلتر های جاروبرقی نکرده باشید، به احتمال زیاد این قطعات خراب شده و همین امر موقع استفاده از جاروبرقی باعث ایجاد صدای بسیار زیاد خواهد شد. برای تعویض فن باید به نمایندگی معتبر جاروبرقی خود مراجعه کرده و از مراجعه به افراد غیر متخصص در این زمینه جدا خودداری نمایید چرا که دستگاه شما از حالت گارانتی خارج می شود و دیگر نمایندگی مسئولیتی در مورد مشکل ایجاد شده برای جاروبرقی شما، نمی پذیرد.

 

فرسوده شدن قطعات جاروبرقی

 

فرسوده شدن قطعات جاروبرقی

 

ممکن است صدای بسیار زیاد ایجاد شده توسط جاروبرقی به علت فرسودگی و خراب شدن قطعات داخلی آن باشد. برای این کار نیز شما باید به نمایندگی معتبر جاروبرقی، مراجعه نمایید.

 

شل بودن موتور در جای خود

یکی از عواملی که هنگام زیاد بودن صدای جاروبرقی اکثرا به آن توجه نمی کنند، شل شدن موتور می باشد. برای این کار محفظه قرار گیری موتور را ابتدا پاک کرده و سپس اتصالات و بست های نگه دارنده موتور جاروبرقی را چک نمایید، در صورت شل بودن هر کدام، اقدام به محکم کردن آن نمایید.

 

صدای زیاد جاروبرقی به علت لرزش بدنه

صدای ایجاد شده در بین جاروبرقی ها، می تواند به دلیل کیفیت ساخت بدنه، بسیار متفاوت باشد. بعضی از جاروبرقی ها به دلیل ضعیف بودن بدنه، هنگام روشن شدن باعث ایجاد لرزش شدید در بدنه شده و همین امر موجب ایجاد صدای بسیار زیادی خواهد شد.


رفع صدای زیاد جاروبرقی در کم ترین زمان

 

رفع صدای زیاد جاروبرقی را کم ترین زمان

 

تولید صدا بسیار زیاد، یکی از شکایات رایجی است که اکثرا از جاروبرقی خود دارند. یک جاروبرقی با صدای زیاد نه تنها انجام هر گونه نظافت را دشوار می کند، بلکه می تواند در یک فضای کوچک بسیار آزاردهنده باشد. خوشبختانه، چند راه برای کاهش صدای یک جاروبرقی بسیار زیاد وجود دارد از تعویض و گرفتگی لوله و خرطومی تا نگهداری و شستن منظم فیلتر ها، این مراحل به کاهش صدای خروجی از جاروبرقی شما کمک کرده و تمیز کردن را برای شما لذت بخش تر می نماید.

 

هنگامی که جاروبرقی در حال کار است، آلودگی صوتی و مزاحمت می تواند یک مشکل اساسی باشد. جاروبرقی‌ها می‌توانند صدای بسیار زیادی داشته باشند و تمرکز بر فعالیت‌های دیگر را دشوار و حضور در یک اتاق را ناخوشایند می کنند. خوشبختانه روش های مختلفی برای کاهش صدای جاروبرقی وجود دارد. این ها روش به طور خلاصه تنها شامل مراحل ساده مانند تعویض فیلتر ها، بررسی شل بودن موتور، شکستگی بلبرینگ ها، گرفتگی مسیر خرطومی و یا لوله اصلی و... می باشد که به طور مفصل به توضیح هر کدام پرداختیم.