آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/04/27 چهارشنبه
سبد خرید

تمیز کردن خانه دیگر یک کار طولانی و خسته کننده نیست. جاروبرقی های مدرن تمیز کردن خانه را سریع تر و راحت تر ممکن می کند. بنابراین مهم است که در مورد تفاوت های جارو های برقی و جارو شارژی، اطلاعاتی کسب نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای نیاز خود بگیرید.

بی شک، جاروبرقی به بخشی ضروری از زندگی مدرن تبدیل شده است. در حال حاضر،گزینه های زیادی برای انتخاب جاروبرقی برای شما وجود دارد، چگونگی تصمیم گیری در مورد انتخاب هر یک از آن ها بسیار دشوار است. هنگام در نظر گرفتن تفاوت های بین جاروبرقی و جارو شارژی ، ویژگی های عملکرد و عوامل متفاوتی وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیریم.

در این مقاله معیارهای مختلفی مانند عملکرد، اندازه، طراحی، عمر باتری و سایر ویژگی‌های بین جاروبرقی و جارو شارژی را با هم مقایسه می‌کنیم تا به شما در تصمیم‌گیری انتخاب، نوع جاروبرقی باتوجه به نیاز شما، کمک نماییم. همچنین برخی از مزایا و معایب آن ها را مورد بحث قرار خواهیم داد تا بتوانید به راحتی در کنار یکدیگر مقایسه نمایید.


انتخاب بین جاروبرقی و جارو شارژی، کدام یک بهتر است؟

 

انتخاب بین جاروبرقی و جارو شارژی، کدام یک بهتر است؟

 

جارو های شارژی به دلیل راحتی و مقرون به صرفه بودن در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در مورد انتخاب بین جاروبرقی و جارو شارژی ، باید توجه داشته باشید که شما برای چه نوع استفاده ای، به این جاروها نیاز دارید.

اگر صرفا برای جمع کردن سریع و سطحی محیط های کوچک نیاز به جاروبرقی دارید پس مدل شارژی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

اما اگر قصد شما نظافت کامل و دقیق از فضای بزرگ مثل خانه می باشد، جاروبرقی، گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

در ادامه به بررسی دقیق جزئیاتی از قبیل: قدرت مکش، میزان صدا، حجم نگه داری آشغال و... خواهیم پرداخت تا شما از تفاوت های بین جاروبرقی و جارو شارژی، آگاه شوید.


تفاوت های بین جاروبرقی و جارو شارژی

 

تفاوت های بین جاروبرقی و جارو شارژی

 

تفاوت در قدرت مکش جاروبرقی و جارو شارژی

 

قدرت بالای مکش جاروبرقی نسبت به جارو شارژی

 

تفاوت اصلی بین این دو نوع از جاروبرقی، در منابع انرژی آن ها می باشد، که باتری برای جارو های قابل شارژ و انرژی برق برای جاروبرقی است. جارو شارژی به دلیل قابل حمل بودن انعطاف پذیری خوبی خواهند داشت، اما در مقایسه با نمونه های برقی خود، اغلب فاقد قدرت مکش هستند. از طرف دیگر جاروبرقی، قوی تر هستند و قدرت مکش بیشتری را ارائه می دهند، اما به دلیل محدودیت های اعمال شده توسط سیم، به راحتی جاروی شارژی نیست.

 

تفاوت در گنجایش حجم مخزن جاروبرقی و جارو شارژی

 

گنجایش بالای مخزن جاروبرقی نسبت به جارو شارژی

 

جاروبرقی یک ابزار ضروری برای تمیز کردن کف محیط، فرش و مبلمان است. در انتخاب جاروبرقی مناسب برای نیاز های خود، آشنایی با تفاوت بین محصولات شارژی و برقی بسیار مهم است. جارو شارژی تنها به ظرفیت مخزن کوچکی تجهیز شده اند، در حالی که مدل‌ های با برق، دارای مخازن بزرگ‌ تری هستند که برای تمیز کردن مؤثر به قدرت مکش کافی نیاز دارند.

 

تفاوت در میزان صدا ایجاد شده توسط جاروبرقی در مقابل جارو شارژی

 

صدای کم جارو شارژی نسبت به جاروبرقی

 

وقتی صحبت از صدا های تولید شده توسط جاروبرقی می شود، تفاوت واضحی بین مدل های شارژی و برقی وجود دارد. جارو شارژی اغلب کم صداتر هستند زیرا با باتری کار می کنند و می توانند به صورت بی سیم در هر شرایطی استفاده شوند. از سوی دیگر، مدل‌های برقی معمولاً صدای بلند تری دارند. زیرا؛ موتور آن ها برای مدت طولانی‌ تری کار می‌کند. البته مدل های جدیدی از جاروبرقی ها در فروشگاه پارس خزر کرج وجود دارند که اصلا صداهای بلند و آزار دهنده از این مدل ها نخواهید شنید.

 

بیشتر بخوانید: دلیل صدای زیاد جاروبرقی چیست؟ | راه‌های کاهش صدای جاروبرقی

 

تفاوت قیمتی بین جاروبرقی و جارو شارژی

 

قیمت بالای جاروبرقی نسبت به جارو شارژی

 

تفاوت قیمتی بین جاروبرقی و جارو شارژی ، بسیار قابل ملاحظه می باشد. البته در نظر داشته باشید که قیمت در هر دو مدل بسته به نوع برند و موتور آن ها، تفاوت می کند. معمولا شما با هر نوع بودجه ای می توانید در فروشگاه پارس خزر کرج هر مدلی که دوست دارید را انتخاب و خریداری نمایید. اما در نظر داشته باشید که به طور کلی قیمت مدل های با جاروبرقی نسبت به جارو شارژی بسیار بالاتر است، علت آن هم قدرت مکش و موتور بسیار قدرت مند در این نوع از جاروبرقی ها می باشد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جاروبرقی

 

تفاوت از لحاظ انعطاف پذیری بین جاروبرقی و جارو شارژی

 

انعطاف پذیری بالای جارو شارژی نسبت به جاروبرقی

 

به طور کلی، در مورد انعطاف پذیری، جارو های شارژی بی شک گزینه مناسبی خواهند بود. جاروبرقی نسبت به مدل های شارژی قدرت مکش بیشتر و دسترسی بهتری دارند، در حالی که جاروهای شارژی اغلب سبک وزن هستند و به راحتی در فضاهای تنگ مانور می دهند.


مهم ترین مزایای جاروبرقی

قدرت مکش بسیار بالا

استفاده طولانی مدت

بر خورداری از ظرفیت مخزن بسیار زیاد


مهم ترین مزایای جارو شارژی

وزن بسیار سبک

انعطاف پذیری بسیار بالا

ایده آل برای محیط های بسیار کوچک

 

به طور کلی از تفاوت های بین جاروبرقی و جارو شارژی، می توان به: قدرت مکش، وزن، انعطاف پذیری و... سایر پارامتر های دیگر نیز اشاره داشت. توجه داشتید باشید که شما باید با توجه به نیاز خود از یک جاروبرقی، اقدام به خرید مدل مناسب آن از فروشگاه آنلاین پارس خزر کرج نمایید. تمامی محصولات فروشگاه از ضمانت نامه و خدمات پس از فروش معتبر، بر خوردار می باشند.