آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/03/31 پنج شنبه
سبد خرید

اگر جاروبرقی دارید، احتمالاً از نظافتی که باید انجام دهید تا به خوبی کار کند، آگاه هستید. نحوه ی تمیز کردن فضای داخلی جاروبرقی به منظور بهبود کارایی آن به چند دلیل مهم است. زمانی که شما به صورت دوره ای و مرتب فضای داخلی جاروبرقی خود را تمیز نمایید، این نظافت دوره ای باعث افزایش راندمان دستگاه شده، قدرت مکش جاروبرقی را بسیار بالا می برد، از انتشار بوی بد جلوگیری می شود و .... پیشنهاد می کنم تا انتهای مطلب همراه ما باشید چرا که به بررسی نحوه تمیز کردن فضای داخلی جاروبرقی به منظور بهبود کارایی آن خواهیم پرداخت.


تمیز کردن جاروبرقی و تاثیر آن بر نحوه عملکرد دستگاه

 

تمیز کردن جاروبرقی و تاثیر آن بر نحوه عملکرد دستگاه

 

تمیز کردن فضای داخلی جاروبرقی برای کارکرد بهینه آن ضروری است. تمیز کردن مناسب به حفظ قدرت مکش، بهبود جریان هوا، کاهش خطر سایش و آسیب به اجزای داخلی کمک می کند. این کار، تأثیر مستقیمی بر عملکرد دستگاه شما دارد و تضمین بیشترین بهره وری را از آن ببرید.

در نظر داشته باشید که جاروبرقی خود را به طور مرتب تمیز کنید تا گرد و غبار به قطعات یا عملکرد داخلی آن آسیب نرساند. استفاده از اتصالات جاروبرقی به دور نگه داشتن کثیفی از قطعات موتور دار کمک می کند.

در ادامه مطالب به نحوه تمیز کردن هر یک از اجزای داخلی جاروبرقی به منظور بهبود کارایی آن خواهیم پرداخت.

 

بیشتر بخوانید: 7 تا از بهترین راه‌های افزایش عمر جاروبرقی


روش تمیز کردن کیسه جاروبرقی 

 

روش تمیز کردن کیسه جاروبرقی 

 

به طور کلی در مورد نظافت کیسه جاروبرقی باید توجه داشته باشید که معمولا کیسه ها به دو شکل دائمی و یک بار مصرف هستند.

برای تمیز کردن کیسه دائمی جاروبرقی، ابتدا قاب روی جاروبرقی را به آرامی باز کرده و از قسمت تعبیه شده با احتیاط، کیسه را در بیاورید.

 سپس باید در محیطی دور از نزدیکان اقدام به تخلیه کیسه نمایید. در نظر داشته باشید که حتما از ماسک استفاده نمایید تا آلودگی و گرد و غبار وارد دستگاه تنفسی شما نشوند.

بعد از آن کیسه جاروبرقی را به خوبی شسته و طبق دفترچه ی راهنما، آن را دوباره به درون محفظه ی داخلی جاروبرقی، برگردانید.

در مورد کیسه یک بار مصرف جاروبرقی نیز، شما ابتدا مدل مناسب کیسه جاروبرقی خود را خریداری کرده و بعد از باز کردن قاب جاروبرقی، از محل  مشخص شده کیسه کهنه را در آورده و کیسه جدید را جای گذاری نمایید.


نحوه تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

 

نحوه تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

 

از دیگر قطعات فضای داخلی جاروبرقی جهت تمیز کردن آن، فیلتر می باشد. به طور کلی فیلتر های جاروبرقی به دو نوع قابل شست و شو و غیر قابل شست و شو، دسته بندی می شوند. اگر بر روی فیلتر جاروبرقی شما کلمه ی W قرار داشت، یعنی فیلتر قابل شست و شو می باشد. به راحتی فیلتر را زیر آب بشورید. اما اگر فیلتر شما از نوع غیر قابل شست و شو بود یعنی حرف W  بر روی آن حک نشده بود، باید با زدن ضربات آرام فیلتر به دیوار، آن را تمیز نمایید.

 

بیشتر بخوانید: نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی


آشنایی با طرز تمیز کردن برس جاروبرقی

 

آشنایی با طرز تمیز کردن برس جاروبرقی

 

زمانی که محیط اطراف خود را جارو می زنید، بخش زیادی از آلودگی های محیط به سطح برس جاروبرقی می چسبد. برای تمیز کردن برس باید مو و نخ های چسبیده شده به برس را به وسیله ی اشیای نوک تیز، جدا نمایید. بعد از این مرحله، برس را درون تشت آب قرار داده(البته می توانید کمی پودر به آب اضافه نمایید) سپس به وسیله ی یک مسواک کهنه، آلودگی های باقی مانده بر روی سطح برس جاروبرقی را تمیز نمایید.


نحوه نظافت بدنه جاروبرقی

 

نحوه نظافت بدنه جاروبرقی

 

برای نظافت بدنه ی جاروبرقی، شما می توانید با استفاده از اسپری پاک کننده سطوح و یا دستمال مرطوب، گرد و غبار موجود بر روی بدنه جاروبرقی را به طور کامل پاک سازی نمایید.


طریقه تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی

 

طریقه تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی

 

یکی از مهم ترین اجزای داخلی جاروبرقی که باید به صورت منظم مورد نظافت و بررسی قرار بگیرد، لوله ی خرطومی جاروبرقی می باشد. برای تمیز کردن این قطعه به راحتی آن را از بدنه ی اصلی جدا کرده، سپس برای اطمینان از این که مسیر لوله ی خرطومی باز است یا خیر؟ از یک سیخ استفاده نمایید. سپس زمانی که از باز بودن مسیر اطمینان حاصل کردید، به راحتی لوله ی خرطومی را با فشار هوا و یا به وسیله ی شست و شو، تمیز نمایید.


آموزش تمیز کردن موتور جاروبرقی 

 

آموزش تمیز کردن موتور جاروبرقی 

 

بی شک از مهم ترین بخش های داخلی جاروبرقی که باید به شکل دوره ای مورد نظافت قرار بگیرد، موتور جاروبرقی می باشد. برای نظافت موتور جاروبرقی، فقط باید با استفاده از فشار هوا و دستمال تمیز، اقدام به نظافت آن نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ وجه برای نظافت موتور جاروبرقی از آب استفاده ننمایید چرا که موتور جاروبرقی، مملو از سیم پیچی های مختلف می باشد.

 

در این مطلب ما سعی کردیم تا شما را با نحوه تمیز کردن فضای داخلی جاروبرقی به منظور بهبود کارایی آشنا نماییم. در نظر داشته باشید که تمیز کردن قسمت های داخلی جاروبرقی می تواند قدرت مکش آن را حفظ کند و گرد و غبار، آلودگی ها و مواد حساسیت زا را از محیط دور نماید. انجام این کار دشوار نیست، اما نیاز به توجه دارد.