آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/04/27 چهارشنبه
سبد خرید

جاروبرقی ها از پر مصرف ترین وسایلی هستند که عمر مفید آن ها به دلیل استفاده بیش از حد یا نگهداری نا مناسب به سرعت کاهش می یابد. راه حل های متعددی وجود دارد که می تواند به افزایش عمر جاروبرقی کمک کند و اطمینان حاصل شود که برای سالیان متمادی، این وسیله می تواند به کار خود ادامه دهد.  نظافت منظم، نگهداری صحیح، استفاده از قطعات تعویضی، تمیز کردن فیلترها و استفاده از روکش های محافظ، همه روش های اثبات شده ای هستند که از طریق آن می توان طول عمر جاروبرقی را افزایش داد.

در این مقاله نکاتی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند عمر مفید جاروبرقی خود را افزایش دهید. ما نکات نگهداری مانند تعویض کیسه ها را خواهیم گفت. علاوه بر این، راه هایی برای تشخیص مشکلات رایج قبل از اینکه خیلی دیر شود. با استفاده از این نکات،  می توان مطمئن شد که جاروبرقی خانه شما، برای سالیان متمادی سالم و تمیز می ماند.


راهکار هایی برای افزایش عمر مفید جاروبرقی

 

راهکار هایی برای افزایش عمر مفید جاروبرقی

 

بیشتر بخوانید: آموزش تمیز کردن جاروبرقی

 

تمیز کردن مرتب و تعویض به موقع کیسه جاروبرقی

 

تمیز کردن مرتب و تعویض به موقع کیسه جاروبرقی

 

جاروبرقی یک وسیله مهم در خانه های ما می باشد و برای کارکرد موثر به تمیز کردن منظم و تعویض به موقع کیسه ها نیاز خواهد داشت. با گذشت زمان، خاک، گرد و غبار و سایر ذرات در کیسه جاروبرقی جمع می شوند و قدرت مکش آن را به خطر می اندازند.

این مشکل را می توان با تمیز کردن مکرر فیلتر و تعویض کیسه جاروبرقی به محض اینکه شروع به پر شدن یا انتشار بوی بد، حل کرد.

 

تمیز کردن مکرر فیلتر جاروبرقی

 

تمیز کردن مکرر فیلتر جاروبرقی

 

اگرچه جاروبرقی ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور کارآمد کثیفی و زباله را از کف خانه شما پاک می کنند، اما اگر به درستی نگهداری نشوند، می توانند به راحتی از کار بیفتند. به طور خاص، یکی از عناصر کلیدی برای کارکرد روان جاروبرقی، تمیز کردن فیلتر ها به طور منظم است. تمیز کردن منظم فیلتر به کارایی دستگاه شما کمک می کند، فشار وارده به موتور را کاهش می دهد و عمر مفید آن را افزایش می دهد.

 

بیشتر بخوانید: نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

 

تمیز کردن برس جاروبرقی

 

تمیز کردن برس جاروبرقی

 

برس های جاروبرقی به منظور حفظ حداکثر کارایی آن ها به تمیز کردن منظم نیاز دارند. نه تنها این امر باعث می شود تا جاروبرقی شما بهتر کار کند و عمر طولانی تری داشته باشد، بل که در هزینه تعمیرات و تعویض های پر هزینه نیز جلوگیری می شود. تمیز کردن مرتب برس می تواند میزان تجمع کثیفی را در طول زمان کاهش دهد و عمر مفید جاروبرقی شما را افزایش دهد.

 

طرز صحیح استفاده از دو شاخه و سیم جاروبرقی

 

طرز صحیح استفاده از دو شاخه و سیم جاروبرقی

 

سیم ‌های برق و قطعات می‌توانند به شدت مستعد سایش و پارگی باشند که این عامل، می‌تواند در درازمدت اثر بخشی آن ‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با این حال، استفاده صحیح از دو شاخه و سیم جاروبرقی، یکی از راه‌ های کاهش احتمال تعویض زودرس است. با رعایت اقدامات احتیاطی مناسب هنگام نصب دو شاخه و سیم جاروبرقی، به راحتی می توان به افزایش عمر مفید جاروبرقی و کاهش هزینه های نگهداری، در طولانی مدت کمک کرد.

 

جارو نکردن آشغال های بزرگ توسط جاروبرقی

جارو کردن ذرات بزرگ خاک با جاروبرقی راه حل مناسبی نیست و می تواند صدمات جدی به جاروبرقی شما وارد نماید. ذرات بزرگ به راحتی می توانند به فیلتر های مربوطه و سایر اجزای ضروری برای عملکرد صحیح دستگاه آسیب بزنند یا آن ها را مسدود کنند. پس بهتر است در هنگام مواجهه با چنین مشکلی به راه حل های مختلف متوسل شوید. به طور مثال از یک جاروبرقی دستی استفاده کنید که دارای دهانه‌ های کوچک‌ تر و موتورهای با ظرفیت بالاتر باشد. پس هرگز آشغال و ذرات بزرگ و تیز مانند شیشه خرد شده را با جاروبرقی، جارو نکرده و این کار را به جارو های دستی واگذار نمایید، تا جاروبرقی شما سالیان طولانی برای شما کار نماید.

 

جلوگیری از داغ شدن موتور جاروبرقی

موتور های جاروبرقی مستعد گرم شدن بیش از حد هستند که می تواند عمر مفید آن ها را کاهش دهد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد جاروبرقی ها و در نتیجه افزایش عمر مفید جاروبرقی، می توان راهکارهایی از قبیل: تمیز کردن فیلتر، روغن کاری مناسب، خالی کردن به موقع کیسه جاروبرقی اشاره داشت.

در نظر داشته باشید که تعمیر و نگهداری به موقع برای جلوگیری از مشکلات موتور مانند گاز گرفتگی و تجمع کربن و همچنین برای جلوگیری از یاتاقان های خشک که می توانند باعث اصطکاک بیش از حد شوند، حیاتی است. علاوه بر این، استفاده از فن خنک کننده می تواند به اطمینان از گردش هوای بهینه در اطراف موتور برای جلوگیری از افزایش دما کمک کند. با استفاده از این راه حل ها، می توان عمر طولانی تری را برای موتور جاروبرقی خود تضمین کرد.

 

تعویض به موقع تسمه جاروبرقی

 

تعویض به موقع تسمه جاروبرقی

 

تسمه، بخش مهمی از کارکرد صحیح و کارآمد جاروبرقی می باشد. زمانی که نتوانید تسمه فرسوده را به موقع تعویض کنید، می تواند منجر به عملکرد ناکارآمد جاروبرقی شما شود و نظافت منزل یا محل کار را با مشکل بیشتری مواجه نماید. برای جلوگیری از این امر، مهم است که مرتباً وضعیت تسمه جاروبرقی خود را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

 

جاروبرقی ها بخش مهمی از تمیزی و ظاهر خانه شما هستند. با این حال، اگر جاروبرقی شما به درستی کار نکند، ممکن است مجبور به خرید یک جاروبرقی جدید شوید. برای اطمینان از این که جاروبرقی شما در شرایط خوبی نگهداری می شود و برای سال های آینده به شما کار می دهد، باید به درستی از آن استفاده نمایید. در این مقاله سعی شد به شما بگوییم راهکار هایی برای افزایش عمر مفید جاروبرقی وجود دارد که شما با رعاین این راهکار ها، مطمئن می شوید که جاروبرقی شما در بهترین شرایط قرار خواهد داشت. پس شما با رعایت نکات گفته شده، به راحتی می توانید برای سالیان طولانی همانند روز اول، از جاروبرقی خود جهت تمیز نگه داشتن محیط خانه و یا محل کار خود، استفاده نمایید.