آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/04/27 چهارشنبه
سبد خرید

فیلتر موجود در جاروبرقی برای حفظ عملکرد مناسب این دستگاه ضروری است. شما باید با نحوه تعویض و نگهداری فیلتر در جاروبرقی آشنا شوید. بدون تعمیر و نگهداری منظم، زباله ها در نهایت باعث مسدود شدن فیلتر می شوند و جریان هوا را محدود می کنند که باعث می شود جاروبرقی در تمیز کردن، کارایی کمتری داشته باشد. در این مقاله به نحوه نگهداری و تعویض فیلتر در جاروبرقی می پردازیم تا از عملکرد صحیح جاروبرقی شما اطمینان حاصل شود. ما در مورد این که چند وقت یکبار باید فیلتر را بازرسی و تمیز کنید، چه عواملی می توانند باعث فرسودگی سریع تر آن شوند و چرا استفاده از فیلترهای جایگزین در مواقع ضروری مهم است، بحث خواهیم کرد.


انواع فیلترهای جاروبرقی

 

انواع فیلترهای جاروبرقی

 

به طور کلی فیلتر های جاروبرقی به دو دوسته تقسیم می شود که عبارت است از:

 

فیلترهای قابل شست و شو

فیلتر های قابل شست و شو، قابلیت چندین بار استفاده را به راحتی دارند. این فیلتر ها را شما به راحتی می توانید بشورید و دوباره از آن استفاده نمایید. اگر بر روی فیلتر جاروبرقی شما حرف W حک شده بود، به این معنی است که فیلتر جاروبرقی شما از نوع قابل شست و شو، می باشد.

 

بیشتر بخوانید: آموزش تمیز کردن جاروبرقی

 

فیلترهای غیر قابل شست و شو

همان طور که از نام این فیلتر ها معلوم است، غیر قابل شست و شو بوده و بعد از مدتی شما باید یک فیلتر جدید را جایگزین نمایید. اگر بر روی فیلتر جاروبرقی شما حرف W حک نشده بود، یعنی فیلتر دستگاه شما از نوع غیر قابل تعویض بوده و باید هر دو هفته یک بار در صورت کار مداوم، تعویض شود..


چه عواملی باعث فرسودگی فیلتر جاروبرقی می‌شوند؟

 

چه عواملی باعث فرسودگی فیلتر جاروبرقی می‌شوند؟

 

از آن جایی که فیلتر جاروبرقی به مرور زمان فرسوده می شود، در نهایت نیاز به تعویض دارد. با این حال، درک عواملی که می‌توانند باعث فرسودگی سریع تر فیلتر شوند، می‌تواند به شما در تعویض و نگهداری منظم فیلتر به منظور استفاده مؤثر از آن کمک کند. دانستن اینکه هر چند وقت یکبار باید فیلتر های جاروبرقی خود را تعویض یا تمیز کنید، همراه با درک عواملی که باعث فرسودگی سریع تر آن ها می شود، می تواند به افزایش عمر آن ها و همچنین کارکرد سلامت جاروبرقی شما کمک نماید.

فیلتر ها، جزء مهمی در طول عمر جاروبرقی هستند. متأسفانه، عواملی مانند دفعات استفاده، تجمع زباله و نوع مواد فیلتر می تواند منجر به سایش و پارگی سریع شود. با این حال، تعویض و نگهداری مناسب می تواند به افزایش طول عمر فیلتر جاروبرقی به شما کمک کند.


فیلتر جاروبرقی در کدام قسمت تعبیه شده است؟

 

فیلتر جاروبرقی در کدام قسمت تعبیه شده است؟

 

در نظر داشته باشید که هر جاروبرقی دارای دو عدد فیلتر می باشد. فیلتر اول که درون محفظه جاروبرقی و در قسمت پشت کیسه تعبیه شده است که وظیفه آن جلوگیری از ورود آلودگی های مختلف به موتور می باشد. دومین فیلتر در پشت دستگاه تعبیه شده و برای بهتر جذب شدن آلودگی ایجاد شده است. این نوع فیلتر از نوع فیلتر هپا می باشد. در نظر داشته باشید که مدل های قدیمی تر، از فیلتر نوع دوم بر خوردار نمی باشند.


نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

 

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

 

1. برای تعویض فیلتر جاروبرقی باید چند مرحله رو طی نمایید. مراحل تعویض فیلتر به صورت زیر می باشد:

2. ابتدا برای تعویض فیلتر، جاروبرقی را به مکانی ببرید که گرد و غبار حاصل از تعویض فیلتر برای نزدیکان، آزار دهنده نباشد.

3. در مرحله ی بعدی باید لوله ی جاروبرقی و خرطومی را از بدنه ی اصلی جدا کرده و بعد از آن درب محفظه ی اصلی جاروبرقی را با دقت و به آرامی باز کنید.

4. کیسه جاروبرقی را از قسمت تعبیه شده به آرامی خارج کرده و در صورت وجود آلودگی آن را تمیز نمایید.

5. بعد از آن، فیلتر را به آرامی از قاب آن که دقیقا پشت کیسه جاروبرقی قرار دارد، جدا نمایید.

6. فیلتر دیگری را که بر روی قاب درب اصلی و پشت جاروبرقی تعبیه شده، را نیز به راحتی جدا می شود.

7. اگر فیلتر جاروبرقی شما از نوع قابل شست و شو بوده، آن را شسته و دوباره به راحتی جایگذاری نمایید.

8. در صورتی که فیلتر جاروبرقی شما از نوع غیر قابل شست و شو باشد، فیلتر جدید خریداری کرده را جای فیلتر قدیمی، قرار دهید.


مهم ترین دلایل تعویض فیلتر جاروبرقی

 

مهم ترین دلایل تعویض فیلتر جاروبرقی

 

- تعویض فیلتر، باعث افزایش کارایی و قدرت مکش جاروبرقی می شود.

- از ایجاد حساسیت برای افراد جلوگیری می شود.

- صدای جاروبرقی در نتیجه ی تعویض به موقع فیلتر، بسیار کم خواهد بود.

- تعویض فیلتر باعث جلوگیری از ورود حشرات و آلودگی به محیط می شود.

 

تمیز نگه داشتن فیلتر جاروبرقی یکی از مهم ترین مراحل، برای اطمینان از عملکرد روان و کارآمد آن است. اگر فیلتر به طور منظم تمیز نشود، ممکن است با گرد و غبار، کثیفی و زباله مسدود شود که منجر به کاهش قدرت مکش و کاهش راندمان جاروبرقی می شود. علاوه بر این، نگه داشتن فیلتر های کثیف در جاروبرقی می تواند طول عمر آن را به دلیل سایش بیش از حد موتور کاهش دهد.