آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/03/31 پنج شنبه
سبد خرید

تمیز نگه داشتن فرش و موکت گام مهمی برای حفظ ظاهر خانه شما است. مو می تواند باعث ایجاد کثیفی در فرش و موکت شود و حذف آن بسیار چالش برانگیز است. خوشبختانه راه حل های متعددی برای جمع آوری آلودگی از جمله مو از فرش یا موکت با استفاده از جاروبرقی وجود دارد. در این مطلب ما قصد داریم راهکاری هایی برای پاک کردن موکت و فرش با جاروبرقی را به شما بگوییم. پس پیشنهاد می کنم در ادامه همراه ما باشید.


نظافت و نگهداری از فرش و موکت

 

نظافت و نگهداری از فرش و موکت

 

نظافت و نگهداری از فرش ها و موکت های خانگی می تواند کار خسته کننده ای باشد. برای اطمینان از این که فرش و قالیچه های شما در بهترین شکل خود مثل روز اول خواهند بود، مهم است که بهترین روش جمع آوری مو از فرش و موکت را بدانید. جاروبرقی یکی از پر کاربرد ترین روش ها برای جمع آوری مو از این سطوح است. با استفاده از جاروبرقی می توانید به راحتی موها را بدون آسیب رساندن به الیاف فرش یا موکت از بین ببرید. جاروبرقی نه تنها خز حیوانات خانگی را از بین می برد، بلکه کثیفی، گرد و غبار، زباله ها و سایر مواد آلرژی زا را که در طول روز روی فرش ها و موکت های شما جمع شده اند، نیز از بین می برد. جاروبرقی منظم فرش ها یا موکت هایتان  را تمیز نگه می دارد.


بهترین راه‌های تمیز کردن فرش و موکت

 

بهترین راه‌های تمیز کردن فرش و موکت

 

پاک کردن فرش با استفاده از اسپری آب و مکش جاروبرقی

 

پاک کردن فرش با استفاده از اسپری آب و مکش جاروبرقی

 

گاهی اوقات زمانی می رسد که هر چقدر هم شما فرش یا موکت را جارو بزنید. بر اثر گذشت زمان، فرش یا موکت شکل اولیه خود را از دست داده و ظاهری نامناسب می گیرند. برای اینکه ظاهر فرش یا موکت مثل روز اول نو شود. باید آب و کمی مواد شوینده را بر روی فرش اسپری کرده و سپس به وسیله مکش قوی جاروبرقی، آلودگی هایی که در عمق فرش یا موکت نفوذ کرده است، را به راحتی به وسیله ی این روش پاک نمایید.

سعی کنید هنگام استفاده از جاروبرقی آن را در جهت های مختلف مثل افقی و عمودی جارو بزنید.

شما می توانید با استفاده از چند قطره مایع نرم کننده لباس، به همراه مقداری آب به راحتی موهای رسوب کرده بر روی فرش و موکت را به راحتی با استفاده از جاروبرقی جمع نمایید.

 

استفاده از بخارشوی خانگی راهی برای تمیزی فرش و موکت

 

استفاده از بخارشوی خانگی راهی برای تمیزی فرش و موکت

 

فرش و موکت یکی از وسایل محبوب در بسیاری از خانه‌ ها هستند، اما با گذشت زمان این فرش ‌ها با موهای حیوانات خانگی، خرده‌ های غذا و کثیفی آلوده می‌شوند. بدون شک، تمیز کردن همه این زباله ها دشوار است، به همین دلیل است که استفاده از بخارشو خانگی یک راه عالی برای خلاص شدن از شر این مشکل است. نه تنها به از بین بردن تمام موهای حیوان خانگی، خرده های غذا و کثیفی کمک می کند، بلکه فرش ها و موکت های شما را نیز ضد عفونی کرده و آن ها را بسیار تمیز تر نشان می دهد.

جالب است به دانید که بخارشوی ها از آب جوشی استفاده می کنند که می تواند تا 220 درجه سانتی گراد برسد که می تواند بدون هیچ گونه مواد شیمیایی خطرناک به عمق الیاف فرش یا موکت شما برسد. این فرآیند به حذف ایمن آلودگی، باکتری ها، عوامل آلرژی زا ها و سایر آلاینده ها از کفپوش شما کمک می کند و آن ها را با طراوت و ظاهری زیبا تر از همیشه نشان می دهد.

 

استفاده از برس‌ پلاستیکی برای  تمیزی فرش و موکت

 

استفاده از برس‌ پلاستیکی برای  تمیزی فرش و موکت

 

آلودگی فرش و موکت می تواند به یک دردسر بزرگ برای هر شخصی، تبدیل شود. این آلودگی ناشی از کثیفی، گرد و غبار و همچنین مو های حیوانات خانگی است که در طول زمان در این سطوح گیر کرده اند. این امر باعث می شود تا جاروبرقی به تنهایی برای از بین بردن همه این آلودگی ها کافی نباشد.

استفاده از یک برس پلاستیکی روی فرش و موکت راهی آسان و سریع برای خلاص شدن از شر تمام کثیفی ها بدون نیاز به ابزار های تمیزکننده پیچیده است. این روش به وسیله ایجاد اصطکاک باعث شل کردن و بلند کردن تمام ذرات عمیق که در الیاف فرش یا موکت های شما فرو رفته است، استفاده می شود.

 

استفاده از غلتک موگیری برای از بین بردن آلودگی فرش و موکت

 

استفاده از غلتک موگیری برای از بین بردن آلودگی فرش و موکت

 

استفاده از غلتک یک راه موثر و مقرون به صرفه برای تمیز نگه داشتن فرش و موکت است. می توان از آن برای از بین بردن کثیفی، گرد و غبار، گرده ها و همچنین سایر مواد حساسیت زا که در طول زمان در الیاف فرش و موکت ایجاد می شوند، استفاده کرد. با استفاده مکرر از غلتک، می توانید مطمئن شوید که فرش و قالیچه های شما در درازمدت با طراوت باقی می مانند.

استفاده از غلتک کار آسانی است. به هیچ گونه بلند کردن سنگین یا ابزار خاصی نیاز ندارد. شما فقط باید غلتک را در زوایای مختلف فرش،  به سمت جلو و عقب حرکت دهید. انجام منظم این کار از ورود کثیفی در عمق الیاف فرش یا موکت جلوگیری می کند.

 

فرش و موکت جزء لاینفک طراحی داخلی هستند و می توانند ضمیمه زیبایی برای هر اتاقی باشند. اما اگر به درستی تمیز نشوند، تجمع کثیفی به مرور زمان جذابیت آن ها را از بین می برد. بنابراین، مهم است که بدانید چگونه به درستی آلودگی را از روی فرش و موکت، بدون آسیب رساندن به آن ها پاک کنید و در عین حال عمر آن ها را بیشتر نمایید. روش های مختلفی برای کمک به تمیز کردن فرش و موکت ها بسته به نوع آن ها و همچنین نوع آلودگی موجود، وجود دارد. برای این منظور می توان از تمیز کردن با بخار، تمیز کردن با جاروبرقی، تصفیه هوا یا غلتک استفاده کرد. علاوه بر این، استفاده از شوینده‌ ها یا حلال‌ های خاص نیز راه‌ حلی مناسب برای مقابله با لکه‌ های سرسخت در عمق فرش است.

 

بیشتر بدانید و بخوانید